Listopad 21, 2017

Co serwujemy

Wierzymy we wspieranie małych, rodzinnych i lokalnych firm, kiedy tylko jest to możliwe. Nasze frizzante produkowane jest przez nagradzanego producenta Prosecco, na północ od Wenecji.

Glera to nazwa, dzięki której oficjalnie znane jest winogrono Prosecco. Frizzante wytwarza się w 100% z winogron Glera, produkuje się je w regionie Veneto przy użyciu tradycyjnej metody Charmat.  Kwiatowe, z nutą brzoskwini i białych nektarynek, nasze frizzante jest świeże, jasne i pięknie się mieni.

 

 

Poza wspomnianym Frizzante do naszych instalacji możemy również podłączyć różowe musujące wino, piwa komercyjne i kraftowe. Wszystko zależy od Waszych preferencji!

*Dyrektywa Prosecco: Glera Frizzante jest to wino otrzymywane z lekko aromatycznych winogron nazywanych Glera/Prosecco, które od około trzech wieków są uprawiane w regionie Veneto w północno-wschodnich Włoszech. Dostępne są w butelkach 0,75 l i beczkach 20 l. Chociaż oba formaty zawierają dokładnie to samo wino, ustalono, że tylko szklana butelka może nosić etykietę ,,Prosecco”, podczas gdy beczki będą znane pod rzymską nazwą winogron ,,Glera”. To rozróżnienie nie ma wpływu na jakość lub autentyczność pysznego musującego wina.